Čeká vás svatba či rodinná oslava s kojencem? Víme, jak ji zvládnout.

26.06.2019

Svatby i jiné oslavy si můžete plnohodnotně užít i v doprovodu svého miminka. Velká společenská událost během mateřství či šestinedělí vyžaduje ale plán. Na co tedy nezapomenout?

Důležité vybavení s sebou

Vybavení na celodenní výlet je nutné přichystat dopředu. Jen tak budete mít spolehlivě dokoupené veškeré zásoby. Přichystejte si přebalovací podložku, jednorázové plenky (více kusů), kalhotkové pleny, vlhké ubrousky, krém, náhradní sadu oblečení včetně varianty do teplejšího či naopak chladnějšího počasí, pokrývku hlavy, oblíbenou hračku, dudlík, síťku proti hmyzu + pláštěnku na kočárek. Pokud dáváte přednost šátku před kočárkem, doporučujeme vézt s sebou na celodenní rodinnou sešlost také cestovní postýlku. Miminko můžete v průběhu dne a jeho potřeby umístit do klidné zóny a díky chůvičce s displejem přesto neztratíte kontakt.

Pokud nepojedete s kojencem, přichystejte si krmení pro děťátko v cestovní sadě. V létě se vám bude hodit termoobal na láhev, která zachová přirozenou teplotu nápoje.

Řekněte si o pomoc

Spokojené miminko potřebuje spokojené rodiče. Pomocné ruce navíc rozhodně neodmítejte. V případě rodinné sešlosti se i vzdálení příbuzní jistě rádi ujmou dočasné péče a navážou tak kontakt se svým synovcem, nebo vnučkou.

Jak se vyhnout nepříjemným situacím?

Pokud budete cestovat na svatební obřad, připravte si oblíbené hračky vašeho dítěte, které zná a v případě mrzutosti ho uklidní. Vyberte si takové místo na sezení, odkud můžete v případě nutnosti rychle a snadno vyběhnout, aniž byste přerušila důležitý proslov. Pohodlné oblečení miminka také nepodceňujte. Aby se cítilo spokojeně, vybírejte přírodní materiály oblečení, nejlépe bavlněné a zároveň pružné. Vždy ve správné velikosti. Před obřadem by mělo být miminko nakrmené a přebalené.