Kam s dětmi na výlet?

07.06.2019

Rádi byste s dětmi zažili nová dobrodružství, která je budou bavit? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, které zaručují zábavu od nejmenších až po rodiče.

Motýlí dobrodružství

Několik botanických zahrad nabízí svým návštěvníkům unikátní podívanou. Expozice Motýlí dům vás přenese do džungle Jižní Ameriky či Asie. Místo síťky na motýly postačí foťák a jedinečný zážitek je na světě! Motýlí Fata morganu najdete v Motýlím domě v Praze či Karlových varech. Motylárium mají také ve Voticích, ve středních Čechách. Motýlí ráj najdete ve Ždánicích. Příbram v Domě Natura nabízí celou světovou sbírku.

Mini zoo, farmy a přírodní zooparky

V mini zoo se děti mohou seznámit s domácími zvířaty jako jsou králíci, ovečky, zakrslé kozičky, nebo husy. Výhoda menších a přírodních zooparků je v klidném prostředí, které se co nejvíce blíží tomu, na co jsou zvířata zvyklá ve volné přírodě. Možnost krmení, nebo volné výběhy vybraných zvířat umožní osobnější kontakt vašemu dítěti, na který jen tak nezapomene.

Tak trochu jiné muzeum

Zábavná muzea jsou dalším společným zážitkem, u kterých se nebudete nudit. Navštívit můžete například Muzeum Smyslů v Praze, Muzeum lega, Muzeum čokolády, Muzeum Karla Zemana, které nabízí filmové zázraky na počkání. Ostrava nabízí Velký svět techniky, kde se dozvíte spoustu zajímavostí zábavnou formou.

Aby během výletu rodičům ani dětem nic nechybělo, je důležitá příprava. Dětem jízdu zpříjemní cestovní polštářek, okenní stínítka a pohodlný podsedák. Pro cestování s nejmenšími je praktický termoobal na kojeneckou láhev, nebo cestovní pouzdro na dudlík