Letní festivaly pro děti i rodiče

22.06.2019

Letní měsíce vybízejí k mnoha aktivitám. Oblíbené jsou především rodinné festivaly s bohatým programem pro děti různého věku i jejich rodiče. Nabízíme několik tipů, kam o letních prázdninách můžete vyrazit.

Každý takový program má ale svá pravidla

Bezpečnost na 1. místě. Velká akce znamená velký počet návštěvníků. V publiku tak velmi snadno můžete ztratit pozornost nad dohledem svého dítěte. Doporučujeme nepříjemné situaci předcházet a vaše dítě držet uprostřed dospělých doprovodných osob. Připravte svému dítěti kartičku na krk, kde bude uvedené jméno a váš kontakt. Lehká kartička nebude vaši ratolest nijak omezovat v pohybu a vy budete jistější. Doporučujeme si také stanovit jasný bod, nebo lokalitu, kde se v případě rozdělení v davu opět sejdete.

Důležité je dodržování pitného režimu v průběhu celého dne a zajistit dětem pokrývku hlavy. V nově kouzelné kolekci Sailor najdete úchvatné kloboučky, dětské šátky i  kojeneckou čelenku s kšiltem. Ta je může uchránit před nepříjemným úžehem od slunce. Spálením předejdete použitím opalovacího krému. Pro děti zvolte barevný. Lépe tak uvidíte, které části nejsou namazané vůbec. Základem je i drobná svačina pro případný hlad. Pokud se rozhodnete navštívit akci s kojencem, doporučujeme praktické klokánky namísto kočárků. Ve větší skupině lidí se tak budete lépe pohybovat. 

Na jaké akce se můžete v létě například těšit?

Pigiyáda v parku Mirakulum

Bohatý program v několika letních termínech nabízí Park Mirakulum ve středočeských Milovicích. Kromě hudebních vystoupení a speciálního dětského programu budete mít k dispozici lesní hřiště, kontaktní zoo, lanová centra, podzemní chodby a mnoho dalšího.

Frenštátské slavnosti

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se bude 28.-29.8. konat slavnost, na které vystoupí folklorní soubory doprovázené řemeslným jarmarkem.

Festival KEFÍR

Poslední víkend prázdnin můžete oslavit na rodinném festivalu u Kutné Hory, v parku zámku Kačina.

Rozmarné léto

Pro děti do 3 let nabízí vstupné zdarma festival u Máchova Jezera. Hudební festival pořádá i řadu aktivit pro malé i velké. Zabaví se tak celá rodina.

Pohádkoland

20. 7. na Vranovské pláži můžete zažít kouzelný festival plný pohádek, dětské show, divadelních představení a bohatý program připravený místními animátory.

Třebsínská zvonička

13. 7. v obci Třebsín bude pořádána westernová akce pro děti. Tematický program zajistí několik country účinkujících.