Vychytávky pro váš kočárek

21.08.2019

Základní výbavu kočárku tvoří nezbytnosti, které zkrátka potřebujete k péči a pro bezpečný převoz miminka. Zároveň kočárek může obsahovat několik drobností, které vaši jízdu zpříjemní, nebo dají novorozenci komfort navíc. Které to jsou?

Slunečník, deštník do kočárku

Univerzální deštník/slunečník lze lehce připevnit ke kočárku a díky pohyblivé konstrukci si jej otočíte, tak jak zrovna potřebujete. Vybrat si můžete z několika barev, které doplní každý kočárek pro kluky i holky. Pokud hledáte jinou alternativu, zkuste sluneční clonu na střechu boudičky kočárku.

Držák na pití

Pokud model vašeho kočárku malou vychytávku na pití nenabízí, jednoduše si ji můžete dokoupit v podobě univerzálního úchytu. Je jen na vás, zda ho využijete sama, nebo pro miminko.

V zimních měsících oceníte hřejivý rukávník

Rukávník je praktický doplněk, který ochrání ruce před chladem i deštěm. Je vyroben z nepromokavého materiálu a zateplený kvalitní tkaninou nebo kožíškem. Univerzální prostor je dost velký i pro ruce tatínků. Pomocí úchytů jej připevníte ke kočárku a vy tak nemusíte myslet na rukavice.

Taška ke kočárku

Přebalovací tašku upevníte na rukojeť kočárku pomocí zapínacích patentek. Do prostorné kabelky umístíte potřeby na přebalování, látkové pleny, příkrmy, hračky, pití, kojenecké lahvičky i dávkovač mateřského mléka. Pokud jste si pořídili kočárek bez tašky, dokoupit si ji můžete samostatně i od jiného výrobce. Tašky jsou převážně univerzální.

Zdaleka se nejedná o jeden druh. Tašky ke kočárku tvoří i elegantní batůžky. Například batůžek Greenwich Simply Chic je vybaven mnoha kapsami pro dokonalou organizaci. Má nastavitelné popruhy pro jednoduché zavěšení na kočárek a součástí je polstrovaná přebalovací podložka. Vychytávka nejen pro pracující maminky je přihrádka na tablet nebo notebook.

Podložka do kočárku

Podložky do sportovních a golfových kočárku poskytují větší pohodlí a bezpečnost. Kočárek ochraňuje i před znečištěním. Podložky se mohou prát, takže jsou praktické během cestování a výletů s dětmi. V zimních měsících děti více hřeje a v létě nabízí lepší prodyšnost během pocení než polstrovaný textil kočárku. Materiál musí být vždy jemný na omak. Vrchní část by měla být ze 100% bavlny a spodní z praktického polyesteru. (polyester), Také se zaměřte na výplň polštářku a podložky. Nejlepší volbou je duté hypoalergenní vlákno. Textil by měl vždy splňovat certifikaci OKO-TEX a 1. jakost.

Rockit univerzální houpátko na kočárek

Přenosné houpadlo do všech typů kočárků můžete využít doma i na cestách. Velký pomocník při uspávání miminka, když se zároveň potřebujete věnovat domácím pracím, péči o druhé dítě nebo práci. O tom, jak přesně funguje jsem shrnuli v článku ZDE: