Vyrobte si s dětmi domácí pexeso se zvířátky!

14.06.2019

Tvoření s dětmi je zábavou, při které je navíc můžete leccos naučit. Kreativitu svých dětí podpoříte například výrobou vlastníc hraček. Děti se zabaví, učí se recyklovat a vy ušetříte.

Co na výrobu vlastního pexesa budete potřebovat?

  • Karton
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Vytištěné obrázky (nebo fixy na vlastnoručně nakreslený motiv)

Pokud se rozhodne si roztomilý motiv zvířátek vytisknout, klikněte na námi připravený návrh ZDE

Nejprve si připravte karton, který rozstříhejte na pravidelné čtverečky. Obrázky si 2x vytiskněte, rozstříhejte a nalepte na kartonové čtverce.

Pexeso vzniklo pře více než půl stoletím, ale československý vynález je stále oblíbený u dětí i dospělých. Obrázkovou mozaiku si můžete vyrobit nebo zakoupit v mnoha variantách. Originálním dárkem může být opět vlastnoruční výroba ze společných fotografií.

Stejně jako barev a vzorů, je několik druhů materiálu. Díky tomu si můžete pořídit papírové pexeso, které je velmi lehké a ideální na rodinné výlety či dovolené.

Víte, že časté hraní společenských her může posílit spokojenost a pozitivní komunikaci v celé rodině? Základem deskových her je totiž komunikace. Děti se tak postupně učí sociální interakci hravým způsobem. Při hře je nutná koncentrace, kterou vaši spoluhráči automatický vnímají, že patří každému z nich. Současně utváříte společné zážitky a vzpomínky, které posilují vzájemný vztah. 

NAŠE PEXESA

od 19,-