Nejčastější otázky týkající se fusaků

28.10.2022


V dnešním článku se spolu podíváme na nejčastější otázky ohledně fusaků do kočárku.  Jak upevnit fusak do kočárku? Kdy dát zimní fusak do kočárku? Jak oblékat miminko do fusaku? Na všechny Vaše otázky Vám dnes poskytneme odpověď.

Dětské fusaky do kočárků se dají použít do hlubokých kočárků, do sportovních kočárků, ale i do golfových holí. Zimní fusaky jsou takové spací pytle pro miminka s otvory na protažení pásů kočárku, určené k zahřátí miminka v chladných dnech a ročních obdobích.

Kdy dát zimní fusak do kočárku?

Jednoduše řečeno - když je potřeba. Fusak je vhodný pro každé chladnější období, mezi mírnější a větší zimou lze korigovat oblečení miminka uvnitř fusaku. Pokud bychom měli popsat fáze zateplení, začíná od samotného oblečení miminka, pak použití fusaku, a nad to ještě deky (dovnitř fusaku nebo přes), poslední možnou vrstvou je pak nánožník. Sami si vyzkoušíte, co je Vám nejpohodlnější a miminku nejpříjemnější, všechny zmíněné vrstvy je možné různě kombinovat. Miminko by vždy mělo mít teplé ručičky a nebýt spocené.

Jak upevnit fusak v kočárku?

Každý fusak má připravené prostupy na pásy kočárku. Ve většině případů jsou fusaky univerzální, a díky tomu je upevníte do jakéhokoliv kočárku. Samozřejmě existují výjimky, zejména fusaky přímo od výrobce kočárků bývají šité na míru. Pokud máte kočárek od značky, která své fusaky nevyrábí, nebo značkový nechcete (je pravda, že nebývají nejlepší), můžete sáhnout po fusaku od čistě textilního výrobce, a věřte, že ti myslí na vše, zejména na to, aby fusak byl co nejvíce univerzální, a tudíž šel připevnit i do Vašeho kočárku.

Jak oblékat miminko do fusaku?

Tloušťka a počet vrstev oblečení miminka slouží ke korekci tepla, ve kterém se miminko nachází a které uvnitř fusaku cítí. Je-li miminku chladno i ve fusaku, je žádoucí ho trochu přiobléct, naopak potí-li se, má na sobě oblečení více, než by mělo. Viz předchozí odpověď, miminko by vždy mělo mít teplé ručičky a nemělo by být spocené. Pouze čas a zkušenosti Vám správně odpoví na to, co bude Vašemu miminku nejpříjemnější.

Fusaky, které u nás pořídíte

Těšíme se na Vás zase u dalšího článku!

Jeníček - vše pro dítě